AKTUALNOŚCI

sprawdź co dzieje się w naszym Stowarzyszeniu i w prowadzonych przez nas działaniach

W Zielonej Górze odbył się koncert „Pamięć i Solidarność

Od 2011 roku, 1 marca, w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 24 lutego 2023 r. przy okazji tych obchodów Stowarzyszenie Dla Rodziny i Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zorganizowało w hali CRS w Zielonej Górze 8 już koncert w ramach plenerowych lekcji historii pt. Pamięć i Solidarność.

Na koncert przybyli mieszkańcy miasta i regionu oraz uczniowie i nauczyciele z ponad 60 lubuskich szkół. Ponad 3 tysiące osób z 25 miejscowości, a wśród nich: Cigacice, Czarnów, Czerwieńsk, Dąbie, Gądków Wielki, Górzyca, Kalsk, Kożuchów, Lubsko, Łagów, Nowa Sól, Nowogród  Bobrzański, Przyborów, Rzepin, Sława, Sulechów, Brody, Buków, Kije, Toporów, Zbąszynek, Zielona Góra, Żagań.

Czytaj więcej »
Pamięć i solidarność - plakat koncertu
Koncert „Pamięć i Solidarność” | 24-02-2023

Idea koncertu, tradycyjnie poświęconego Żołnierzom II Konspiracji, którzy zyskali miano „Żołnierzy Wyklętych”, w tym roku nabiera wyjątkowej aktualności. Data koncertu – 24 lutego 2023 r., przypadająca w rocznicę rozpoczęcia przez Rosję pełnowymiarowej, militarnej agresji wobec naszego sąsiada, sprawia, że obok upamiętnienia bohaterów Antykomunistycznego Podziemia, chcemy wyrazić solidarność z obywatelami Ukrainy broniącymi niepodległości i integralności swojego kraju. Napaść Federacji Rosyjskiej ujawniła te same imperialne praktyki, których doświadczyła Polska po 1944 roku. Agresja, brutalna przemoc, gwałcenie wszelkich międzynarodowych traktatów, mają te same źródła i te same cele. W polityce rosyjskich przywódców, tych sprzed 8 dekad i tych obecnych, nie ma miejsca na niepodległe, suwerenne narody słowiańskie w ich otoczeniu. Polska wie co oznacza osamotnienie i walka z przeważającymi siłami agresora.

Czytaj więcej »
Podsumowanie półkolonii dla dzieci – zima 2023

Stowarzyszenie dla Rodziny, organizator zajęć i realizator projektu, po raz drugi zaprosiło dzieci na półkolonię, której nadrzędnym celem była integracja w społeczeństwie młodych ludzi poprzez rozwój indywidualny oraz wzmocnienie aktywności w różnych obszarach życia społecznego. 40 młodych uczestników z Ukrainy i 20 z Polski pod opieką 4 wychowawczyń z asystą 2 tłumaczek i kierowniczki spędziło 5 dni ferii zimowych w radosnej atmosferze obfitującej w aktywne zajęcia integracyjno-edukacyjne, które odbywały się w budynku OHP w Zielonej Górze.

Czytaj więcej »
Półkolonie dla dzieci – zima 2023

W styczniu rozpoczynamy bezpłatne półkolonie dla dzieci z Ukrainy i z Polski. Odbędą się one w Zielonej Górze w budynku OHP przy ul. Zamenhofa 1 od 30 stycznia do 3 lutego 2023.
Zgłoszenia w dniach 16-20 stycznia 2023 r. w biurze projektu

Czytaj więcej »
Poradnictwo prawne

Uczestnicy coraz częściej korzystają z porad prawnych, które zapewniamy w naszym projekcie. Nasi prawnicy przewidują, że zapotrzebowanie na tego typu porady będzie coraz większe, ponieważ otworzą się nowe możliwości prawne.

Czytaj więcej »
Jak minął październik na zajęciach języka polskiego z Alicją?

Nauka języka polskiego to jedna z najpopularniejszych form wsparcia, z której korzystają uczestnicy projektu „Miejsce spotkania”. Korzystają z niej zarówno dorośli, jak i dzieci. Jedną z dziecięcych grup prowadzi p. Alicja Katrycz. W październiku odbyły się cztery spotkania grupy, a podczas nich uczestnicy podejmowali różne działania i wyzwania edukacyjne.

Czytaj więcej »
Skip to content