wróć do aktualności

Koncert „Norwid” w Zielonej Górze

Koncert „Norwid” odbędzie się w zielonogórskim Planetarium Wenus 16 listopada 2023 r. o godz. 18.00. Jest to inicjatywa zorganizowana we współpracy Stowarzyszenia dla Rodziny, Fundacji Civitas Christiana oraz Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana o. w Zielonej Górze. Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale wymagana jest bezpłatna wejściówka.

Koncert poezji Kamila Cypriana Norwida został zorganizowany dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795–1918).

Wykonawcy to KASIA PIETRZKO TRIO w składzie: Kasia Pietrzko (fortepian, kompozycje, wybór tekstów), Andrzej Święs (kontrabas) i Piotr Budniak (perkusja) oraz MACIEJ KĄDZIELA (saksofon) i ANDRZEJ CHYRA (recytacje).

“Norwid” to zbiór jazzowych kompozycji Kasi Pietrzko i Macieja Kądzieli inspirowanych wybranymi poezjami Cypriana Kamila Norwida w interpretacji Andrzeja Chyry. W inspirujący sposób ukazuje wzajemne oddziaływanie dwóch artystycznych materii: muzyki i słowa.

Słowa zamknięte w wersy poezji, okraszone wyrafinowanymi dźwiękami oscylującymi wokół poezji śpiewanej i jazzu mają skłonić nas do refleksji o odwadze, determinacji, niezłomności, honorze, solidarności i nadziei wbrew nadziei.

Za pomocą muzyki i poezji chcemy połączyć wątki historyczne, patriotyczne i zachęcić do refleksji nad wolnością. Wolność jest nam zadana a nie dana.

Szczegóły dotyczące koncertu i odbioru bezpłatnych wejściówek dostępne są na stronie koncertu.
Skip to content