wróć do aktualności

To już trzecia półkolonia w ramach projektu Miejsce Spotkania

To już trzecia półkolonia w ramach projektu Miejsce Spotkania, która zapisze się na kartach historii 😊 5 dni, 25 godzin – z hakiem, bo ciężko było się rozstać 😉, 60 uczestników, 7 opiekunów i cała masa atrakcji oraz dobrego humoru – tak w jednym zdaniu można podsumować półkolonię, która trwała od 10 do 14 lipca 2023 w budynku OHP w Zielonej Górze.

Dzień rozpoczynaliśmy od wspólnego drugiego śniadania, a kończyliśmy pysznym obiadem. Pomiędzy posiłkami 😉 spotkaliśmy się z policjantem, który dał nam cenne wskazówki na bezpieczne wakacje, byliśmy w kinie, oglądaliśmy wystawę obrazów Olgi Boznańskiej i malowaliśmy portrety podczas warsztatów w Muzeum Ziemi Lubuskiej, szukaliśmy zielonogórskich Bachusików, samodzielnie kręciliśmy naturalne lizaki w Krainie Słodyczy, poznaliśmy strażaka Piotra i jego psa, którzy pokazali nam jak wygląda ich praca, a ostatni dzień spędziliśmy na pikniku w Dolinie Gęśnika. Podczas zajęć integracyjnych mogliśmy lepiej się poznać i spędzić ze sobą radosny czas. W ramach pamiątki z „Miejsca spotkania” otrzymaliśmy bawełniane torby, które każdy mógł ozdobić tak jak tylko zechciał.

Nasza półkolonia jest bezpieczna, przyjazna i spełnia wszystkie wymogi stawiane organizatorom wypoczynku dla dzieci i młodzieży, co potwierdziły kontrole Sanepidu i Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszym FB https://www.facebook.com/soszielonagora

Organizatorem zajęć i realizatorem projektu, którego nadrzędnym celem jest integracja w społeczeństwie młodych ludzi poprzez rozwój indywidualny oraz wzmocnienie aktywności w różnych obszarach życia społecznego jest Stowarzyszenie dla Rodziny.

*Zajęcia zostały zrealizowane i sfinansowane w ramach projektu Miejsce spotkania – wsparcie psychologiczne, prawne, zajęcia integracyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych realizowanego przez Stowarzyszenie dla Rodziny ze środków rezerwy Funduszu Pracy na realizację projektu wybranego w konkursie ofert pn. „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023”, ogłoszonego w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2025.

*Beneficjentami projektu MIEJSCE SPOTKANIA są cudzoziemcy legalnie przebywający w Polsce, szczególnie Ukraińcy przybyli do Polski po 24 lutego 2022 roku w związku z trwającym konfliktem zbrojnym. Ofertę kierujemy także do obywateli Polski, którzy działają na rzecz cudzoziemców, którzy spotykają się z różnymi trudnościami np. barierą językową, integracyjną w społeczeństwie oraz szkole (uczniowie i nauczyciele), poradzeniem sobie z aspektami prawnymi oraz zdrowiem psychicznym.

Zajęcia są realizowane i finansowane w ramach projektu Miejsce spotkania – wsparcie psychologiczne, prawne, zajęcia integracyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych realizowanego ze środków rezerwy Funduszu Pracy na realizację projektu wybranego w konkursie ofert pn. „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023”, ogłoszonego w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2025.

Skip to content