wróć do aktualności

Słyszę… Wspomnienia łączące pokolenia

Za nami spotkanie międzypokoleniowe seniorów i młodych ludzi, które odbyło się 8 listopada w kawiarni POD ANIOŁAMI. Spotkanie było okazją do pielęgnowania  postaw patriotycznych,  międzypokoleniowej wymiany doświadczeń, pasji, podzielenia się życiem, wzajemnego ubogacenia się seniorów i młodych ludzi. Uczestniczyli w nim młodzi ludzie z zielonogórskich szkół – IV LO oraz SP nr 6, seniorzy z Zielonej Góry, m.in. z Ośrodka Integracji Społecznej oraz Fundacji Rondo oraz członkowie Towarzystwo Miłośników Polesia i Białkowa – stowarzyszenia które kultywuje pamięć o repatriantach ze wschodu.

Było wiele wspomnień dotyczących „życia na kresach”, koncert zespołu Kryniczeńka. (zespół śpiewaczy Towarzystwa Miłośników Polesia). Usłyszeliśmy wiele pieśni związanych z Polesiem, również nieznanych poleskich słów i zwrotów. W czasie spotkania swoje talenty i pasje zaprezentowała również młodzież (śpiew, utwory instrumentalne na flet i ukulele).

W czasie spotkania naszym  gościem była Pani Wiktorka Filiuk, która maluje obrazy m.in. pejzaże Polesia – które prezentowała podczas spotkania.

W linku poniżej obszerna fotorelacja ze spotkania – autorką zdjęć jest Pani Alena Herasimovich – która również uczestniczyła w naszym spotkaniu.

https://64a7cb5638cc82-52082048.gallery.photo/gallery/dla-rodziny-/

Organizatorami projektu finansowanego z budżetu Miasta Zielona Góra było Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana i Stowarzyszenie Dla Rodziny.

Skip to content