wróć do aktualności

Podsumowanie półkolonii dla dzieci – zima 2023

Druga półkolonia w ramach projektu Miejsce Spotkania już za nami!

40 młodych uczestników z Ukrainy i 20 z Polski pod opieką 4 wychowawczyń z asystą 2 tłumaczek i kierowniczki spędziło 5 dni ferii zimowych w radosnej atmosferze obfitującej w aktywne zajęcia integracyjno-edukacyjne, które odbywały się w budynku OHP w Zielonej Górze.

Stowarzyszenie dla Rodziny, organizator zajęć i realizator projektu, po raz drugi zaprosiło dzieci na półkolonię, której nadrzędnym celem była integracja w społeczeństwie młodych ludzi poprzez rozwój indywidualny oraz wzmocnienie aktywności w różnych obszarach życia społecznego.

Podczas zimowego wypoczynku byliśmy w kinie na filmie pt. „Kot w butach”. W ramach warsztatów z Krainą Eksperymentów każdy samodzielnie mógł przygotować kule oraz sole do kąpieli. Strażak Piotr Palczyński poznał nas ze swoim psim przyjacielem i współpracownikiem Bibim, który pomaga mu w wyzwaniach związanych z pracą w Straży Pożarnej. Na warsztatach Mały kucharz doskonaliliśmy umiejętności kulinarne i sami robiliśmy pizzę. Odwiedziliśmy też Muzeum Ziemi Lubuskiej i wzięliśmy udział w lekcji muzealnej oraz personalizowaliśmy płócienne woreczki – każdy był inny i wyjątkowy. Podczas zajęć integracyjnych mogliśmy lepiej się poznać i spędzić ze sobą radosny czas. Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy balowe maski, które przydały się nam podczas warsztatów tanecznych zwieńczających naszą półkolonię. W ramach pamiątki z „Miejsca spotkania” otrzymaliśmy praktyczne worki, które ozdabialiśmy i podpisywaliśmy, by ślad po tym wspólnym tygodniu pozostał z nami na dłużej. Zapraszamy do galerii zdjęć na naszym FB https://www.facebook.com/soszielonagora

Poza wieloma atrakcjami na uczestników codziennie czekała pyszna drożdżówka i pożywny obiad.

Niektórzy z nas mogli sprawdzić się także przed kamerą i mikrofonem podczas odwiedzin regionalnej TVP3 i Radia Zachód.

https://gazetalubuska.pl/na-te-ferie-w-zielonej-gorze-juz-pierwszego-dnia-rekrutacji-rodzice-zglosili-komplet-dzieci-co-tam-sie-dzialo/ar/c5-17269703 

https://zachod.pl/794936/wspolne-ferie-dzieci-z-polski-i-ukrainy/

https://gorzow.tvp.pl/66029218/w-lubuskiej-komendzie-ohp-w-zielonej-gorze-na-ferie-zaproszono-dzieci-z-ukrainy

Zajęcia zostały zrealizowane i sfinansowane w ramach projektu Miejsce spotkania – wsparcie psychologiczne, prawne, zajęcia integracyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych realizowanego przez Stowarzyszenie dla Rodziny ze środków rezerwy Funduszu Pracy na realizację projektu wybranego w konkursie ofert pn. „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023”, ogłoszonego w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2025.

Ta półkolonia to dobry START dla zaplanowanych przez nas zajęć w projekcie w 2023 roku!

Już dziś zapraszamy do zapoznania się z ofertą „Miejsca spotkania” kierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych z Polski i zagranicy*!

*Beneficjentami projektu MIEJSCE SPOTKANIA są cudzoziemcy legalnie przebywający w Polsce, szczególnie Ukraińcy przybyli do Polski po 24 lutego 2022 roku w związku z trwającym konfliktem zbrojnym. Ofertę kierujemy także do obywateli Polski, którzy działają na rzecz cudzoziemców, którzy spotykają się z różnymi trudnościami np. barierą językową, integracyjną w społeczeństwie oraz szkole (uczniowie i nauczyciele), poradzeniem sobie z aspektami prawnymi oraz zdrowiem psychicznym.

Zajęcia są realizowane i finansowane w ramach projektu Miejsce spotkania – wsparcie psychologiczne, prawne, zajęcia integracyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych realizowanego ze środków rezerwy Funduszu Pracy na realizację projektu wybranego w konkursie ofert pn. „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023”, ogłoszonego w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2025.

Skip to content