Podsumowanie półkolonii letnich 2022

półkolonie 2022
Dzieci uczestniczące w półkolonii
Kadra półkolonii

60 młodych uczestników z Polski i Ukrainy pod opieką 4 wychowawczyń z asystą 2 tłumaczek i kierowniczki spędziło radosny, aktywny i pełen wrażeń wakacyjny tydzień na półkolonii w „Miejscu spotkania”.

Stowarzyszenie dla Rodziny, organizator zajęć zaprosiło do współpracy ludzi z pasją, zaangażowanych i odpowiedzialnych za powierzone zadania, a także widzących wartość w poznawaniu nowych miejsc, kultur i tradycji, a nade wszystko lubiących ludzi, szczególnie tych młodych! Były z nami: Ania, Ala, Sylwia, Paulina, Nataliia, Yuliia i Marta.

Nadrzędnymi celami, które przyświecały nam podczas planowania aktywności była integracja w społeczeństwie powierzonych nam na ten czas młodych ludzi poprzez rozwój indywidualny oraz wzmocnienie aktywności w różnych obszarach życia społecznego. A nade wszystko poznanie nowych ludzi i wartościowe spędzenie czasu – czyli dobra zabawa w dobrym towarzystwie!

W kinie oglądaliśmy wartościowy i wzruszający film, z krainy eksperymentów wyszliśmy głodni wiedzy z zakresu chemii i fizyki dzięki samodzielnie wykonywanym eksperymentom. Podczas warsztatów „Mały kucharz” każdy z nas poznał tajniki przygotowywania pizzy, sam taką przyrządził i z apetytem zjadł. Ile byśmy nie mieli czasu na wodne szaleństwo, to zawsze za mało, bo w Aquaparku czas upływał nam jakby szybciej. Ponadto każdy mógł spróbować swoich sił w parku linowym, a podczas zajęć plastycznych wykonać autorski magnes oraz podpisać pamiątkowe poszewki na ulubioną poduszkę, tak by o półkolonii w „Miejscu spotkania” pamiętać na długo.

Na wakacjach nie może zabraknąć lodów, pysznych drożdżówek i pożywnych obiadów – dlatego i u nas było tego pod dostatkiem.

Nie może też zabraknąć dobrej atmosfery, dlatego hasło „nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe i traktuj innych tak jak sam chcesz być traktowany” – to złota zasada obowiązująca na zajęciach. Zawiera w sobie cały szereg zasad dotyczących wzajemnego szacunku, życzliwej komunikacji, efektywnej współpracy i dbania o swoje bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne. Dotyczyła nas wszystkich, bo dzięki przestrzeganiu zasad bez trudu zrealizowaliśmy nasze cele – dobrze się czuliśmy i bawiliśmy podczas integracji.

Zajęcia zostały zrealizowane i sfinansowane w ramach projektu Miejsce spotkania – wsparcie psychologiczne, prawne, zajęcia integracyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych realizowanego przez Stowarzyszenie dla Rodziny ze środków rezerwy Funduszu Pracy na realizację projektu wybranego w konkursie ofert pn. „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023”, ogłoszonego w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2025.

 

Ta półkolonia to dobry START dla zaplanowanych przez nas zajęć w projekcie.

Już dziś zapraszamy do zapoznania się z ofertą „Miejsca spotkania” kierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych z Polski i zagranicy*!

 

*Beneficjentami projektu MIEJSCE SPOTKANIA są cudzoziemcy legalnie przebywający w Polsce, szczególnie Ukraińcy przybyli do Polski po 24 lutego 2022 roku w związku z trwającym konfliktem zbrojnym. Ofertę kierujemy także do obywateli Polski, którzy działają na rzecz cudzoziemców, którzy spotykają się z różnymi trudnościami np. barierą językową, integracyjną w społeczeństwie oraz szkole (uczniowie i nauczyciele), poradzeniem sobie z aspektami prawnymi oraz zdrowiem psychicznym.

Podsumowanie półkolonii letnich 2022

Obserwuj nas na Facebooku

Więcej informacji i zdjęć z półkolonii znajdziesz na stronie Stowarzyszenia Dla Rodziny na Facebooku.
Bądź na bieżąco z informacjami na temat naszych działań.

Zajęcia są realizowane i finansowane w ramach projektu Miejsce spotkania – wsparcie psychologiczne, prawne, zajęcia integracyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych realizowanego ze środków rezerwy Funduszu Pracy na realizację projektu wybranego w konkursie ofert pn. „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023”, ogłoszonego w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2025.

Skip to content