Jak minął październik na zajęciach języka polskiego z Alicją?

Nauka języka polskiego to jedna z najpopularniejszych form wsparcia, z której korzystają uczestnicy projektu „Miejsce spotkania”. Korzystają z niej zarówno dorośli, jak i dzieci. Jedną z dziecięcych grup prowadzi p. Alicja Katrycz. W październiku odbyły się cztery spotkania grupy, a podczas nich uczestnicy podejmowali różne działania i wyzwania edukacyjne.

4 października

Koleje nasze spotkanie rozpoczęło się od powtórzenia podstawowych zwrotów powitalnych i pożegnalnych. Ćwiczyliśmy różne scenki, w których należało przywitać się w zależności od sytuacji. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się domino z wyrazami, pary oraz memory.

18 października

Dzisiejsze zajęcia były poświęcone tematyce związanej z zawodami. Dzieci nauczyły się nazw zawodów i różnych czynności związanych z zawodami. Rozmawialiśmy również o tym, kim chcielibyśmy być w przyszłości. Każdy wykonał ciekawą pracę plastyczną i opowiedział kim chce być w przyszłości.

25 października

Na dzisiejszych zajęciach zajęliśmy się odmianą trudnych czasowników, czyli czynności które wykonujemy na co dzień: czytanie, jedzenie, podróżowanie, nauczanie. Staraliśmy się odmienić wszystkie wyrazy w trzech czasach: teraźniejszym, przeszłym i przyszłym. Najbardziej aktywnym uczestnikiem zajęć był Ivan, który znał odpowiedzi na prawie wszystkie pytania!

27 października 2022

Kolejne jesienne popołudnie minęło nam na bardzo przyjemnym zajęciu jakim było wspólne układanie poszczególnych elementów bardzo dużej kolorowanki. Po ułożeniu wszystkich 16 kart okazało się, że powstał ciekawy obraz prezentujący aktualną porę roku. Zadaniem uczestników było również uzupełnienie jesiennych wyrazów z trudnością ortograficzną, głośne powtarzanie tych wyrazów, zapamiętanie ich oraz kolejne powtórzenie. Wykonaliśmy kilka ćwiczeń powtórzeniowych celem zapamiętania słownictwa dotyczącego jesieni, zbiorów, owoców i warzyw oraz gatunków poszczególnych drzew.

Zajęcia są realizowane i finansowane w ramach projektu Miejsce spotkania – wsparcie psychologiczne, prawne, zajęcia integracyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych realizowanego ze środków rezerwy Funduszu Pracy na realizację projektu wybranego w konkursie ofert pn. „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023”, ogłoszonego w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2025.

Skip to content