Jak minął listopad na zajęciach języka polskiego z Alicją?

Kontynuujemy zajęcia z języka polskiego w ramach projektu „Miejsce spotkania”. Pani Alicja Katrycz prowadzi jedną z naszych grup. Zobaczcie, co działo się w listopadzie.

8 LISTOPADA

Najmłodsi uczestnicy zajęć z języka polskiego w naszym stowarzyszeniu, tuż przed polskim Świętem Niepodległości,  poznali słownictwo związane z tym świętem. Przy  okazji powtórzyliśmy nazwy krain geograficznych oraz krajów, które sąsiadują z Polską i Ukrainą. Dzieci miały również okazję do wysłuchania filmików dotyczących polskich symboli narodowych: flagi, godła i hymnu. Była to okazja do konwersacji na temat świąt narodowych obchodzonych w obu krajach. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się te zajęcia.

10 LISTOPADA

Dzisiejsze zajęcia były poświęcone tematyce związanej z kuchnią, a konkretnie ze słownictwem z działu: jedzenie, potrawy, przybory kuchenne. Dzieci opowiadały po polsku co lubią jeść o określonej porze dnia ( najchętniej naleśniki z nutellą ), a w trakcie krótkich scenek dramowych powtarzały słownictwo zgromadzone podczas tych zajęć.

22 LISTOPADA

Na dzisiejszych zajęciach zajęliśmy się odmianą rzeczowników przez przypadki, co było niełatwym zadaniem dla dzieci uczęszczających na zajęcia języka polskiego.

27 LISTOPADA

Kolejne zimowe popołudnie minęło nam na bardzo przyjemnym zajęciu tworzenia kartek świątecznych. Przy okazji powtórzyliśmy słownictwo dotyczące kolorów, pór roku, opisu krajobrazu zimowego, a przede wszystkim dzieci nauczyły się jak napisać życzenia świąteczne po polsku oraz wykonały piękne kartki bożonarodzeniowe, które wzięły udział w konkursie.  Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze i  w tak radosnym nastoju oczekujemy Świąt Bożego Narodzenia.

Zajęcia są realizowane i finansowane w ramach projektu Miejsce spotkania – wsparcie psychologiczne, prawne, zajęcia integracyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych realizowanego ze środków rezerwy Funduszu Pracy na realizację projektu wybranego w konkursie ofert pn. „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023”, ogłoszonego w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2025.

Skip to content