Wrześniowe zajęcia z języka polskiego dla dzieci

Zajęcia z języka polskiego dla dzieci cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Okazuje się, że język polski jest bardzo trudny, ponieważ pojawiają się w nim dwuznaki takie jak : sz,cz,rz,ch, jednak dzieci świetnie radzą sobie z takimi zadaniami.

We wrześniu dzieci zapoznały się ze słownictwem określającym jedną z najpiękniejszych pór roku- jesień. Na rozgrzewkę uczestnicy zapoznali się z kilkoma wybranymi wiadomościami na temat omawianej pory roku. Następnie dzieci odgadywały zagadki wyświetlane w przygotowanej przez panią Alicję prezentacji.

Ćwiczyliśmy pisanie oraz wypowiadanie się na zadany temat. Dzieci wypowiadały się za co lubią jesień. Ważnym wyzwaniem, z jakim zmierzyli się uczestnicy zajęć było poprawne uzupełnienie wyrazów z trudnością ortograficzną oraz ułożenie układanki w taki sposób, aby powstał jesienny obrazek. Wszyscy wykonali poprawnie to zadanie, a zajęcia upłynęły nam w miłej atmosferze.

Zajęcia są realizowane i finansowane w ramach projektu Miejsce spotkania – wsparcie psychologiczne, prawne, zajęcia integracyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych realizowanego ze środków rezerwy Funduszu Pracy na realizację projektu wybranego w konkursie ofert pn. „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023”, ogłoszonego w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2025.

Skip to content